postheadericon Для Вас, батьки

                8 отруйних рослин,

про які варто розповісти малюку

 

На вигляд – це нічим не примітні квіточки, але контакт з ними може мати глобальні наслідки. Пропонуємо дізнатися про 8 отруйних рослин, які розповсюджені на території України, аби уберегти своїх малюків.

Борщівник

Зовнішній вигляд: Рослина має високе стебло і велике листя. Може виростати до трьох метрів. Квіти білого або рожевого кольору, суцвіття у формі парасольки.

Де росте: Біля доріг, розташованих біля лісу. Також – на галявинах і пустирях.

Чим небезпечний: При контакті зі шкірою підвищує її чутливість до ультрафіолету, може викликати опік 1-3 ступеня. Наслідки відчутні не одразу – опіки проявляються через кілька годин після контакту. Якщо вже так вийшло, що дитина вирішила дослідити цю рослину і сік потрапив на шкіру, ретельно промийте її водою з милом і не з’являйтеся на сонці протягом двох днів.

Аконіт (Борець)

Зовнішній вигляд: Росте кущами. Має округле листя і квіти темно-синього або фіолетового кольору.

Де росте: На березі річок, гірських луках і навіть біля доріг. Головний критерій його розташування – вологий ґрунт.

Чим небезпечний: Містить отруйний алкалоїд – аконітин. При контакті зі шкірою викликає свербіж, а якщо аконіт виявиться в роті – не уникнути опіків і болю. Після контакту з рослиною швидко погіршується стан – спочатку частішає, а потім уповільнюється дихання, може бути запаморочення, параліч м’язів, зниження температури і озноб, мимовільне сечовипускання. Для летального результату достатньо всього двох міліграмів аконітину.

Блекота чорна

Зовнішній вигляд: Відрізняється дуже неприємним запахом. Але її плоди ву формі глечика можуть зацікавити малюка. Блекота виростає до півтора метра у висоту, має липке листя і великі квіти брудно-білого або жовтуватого кольору з ворсинками.

Де росте: Біля доріг або житлових будинків, на оброблюваних полях.

Чим небезпечна: Отруїтися цією рослиною можна, спробувавши насіння або молоді паростки. Ознаки отруєння з’являються вже через 10-20 хвилин. Пересихає в роті, починається хрипота, червоніє шкіра, збільшуються зіниці. При складних випадках дитина може втратити свідомість або навіть впасти в кому.

Беладонна

Зовнішній вигляд: Має високі стебла і багато відгалужень. Але найцікавішими для малюка будуть плоди. Вони схожі на маленькі ягоди вишні і навіть солодкі на смак.

Де росте: Любить букові, дубові та інші ліси. Зростає також на узліссях, біля річок.

Чим небезпечна: Перші ознаки отруєння з’являються протягом 20 хвилин. У людини хрипить голос, пересихає горло, частішає серцебиття, розширюються зіниці. Отруєння може мати летальні наслідки — від паралічу легенів або судинної недостатності.

Болиголов плямистий

Зовнішній вигляд: Листя молодої рослини схожі на моркву, петрушку або кріп, тому його можна не розпізнати. Суцвіття формою схоже на парасольку, і складається з безлічі дрібних квіток.

Де росте: На пустирях, біля доріг, на городах, лісових галявинах, луках. Можна його зустріти і на звалищах, і біля залізниць.

Чим небезпечний: Рослина може викликати головний біль і запаморочення. Також ознаками отруєння є підвищення тиску, прискорене серцебиття, нудота. Зіниці розширюються, шкіра блідне, ковтати стає складно, з’являються судоми і навіть висхідний параліч. Є ризик померти від задухи. А в результаті контакту зі шкірою з’являється дерматит.

 
Віх отруйний (Цикута)

Зовнішній вигляд: Має розгалуджене стебло, двопере і трьохпере листя. Влітку з’являються білі маленькі квіти, що утворюють парасольку.

Де росте: Любить вологий ґрунт. Росте на заплавних луках, біля річок та озер.

Чим небезпечний: Якщо віх потрапив в шлунок, протягом 20 хвилин виявляються перші ознаки отруєння – пронос і блювота. Також серед симптомів – підвищене слиновиділення, біль у животі і припадки, які можуть призвести до смерті.

Вовчі ягоди

Зовнішній вигляд: Невеликий чагарник. Квітки рослини мають зеленуватий або рожевий відтінок. Плоди — невеликого розміру і червоного кольору.

Де росте: У лісах, також використовується як декоративна рослина.

Чим небезпечний: Червоні плоди рослини дуже привабливі для дітей. Але всього кілька штук цих ягід можуть викликати летальний результат. Ознаки отруєння: блювота, судоми, біль у животі, сильне слиновиділення. Якщо ж дитина просто доторкнеться до листя рослини, на шкірі можуть виникнути опіки і пухирі.

Дурман звичайний

Зовнішній вигляд: Рослина має великі білі квіти у вигляді труб і велике листя.

Де росте: У сирих місцях, біля доріг, житлових будинків.

Чим небезпечний: Особливо отруйне насіння дурману. Отруєння можна виявити за такими ознаками: розширені зіниці, внутрішньоочний тиск, прискорене серцебиття, блювота, головний біль. Якщо після потрапляння рослини в шлунок дитини, вона вип’є води, в роті з’явиться неприємний смак.

Джерело: gazeta.uа.

 

                                    Оздоровлення та раціональне харчування вдома влітку

 

З настанням літньої пори року звичний життєвий устрій міняється, адже літо – це відпочинок, це дача, моря або річка, пляж і сонце, а разом з цим змінюється інтенсивність обмінних процесів, трансформуються смакові переваги, змінюється апетит. Діти починають відмовлятися від звичних обідів і вечерь, переходячи на більш легке харчування, а батьки починають хвилюватись – чи вистачає їх дитині з’їденого та випитого. Особливо чуттєвим постає питання харчування дітей перших трьох років, адже їх система їх травлення ще дуже чутлива до різких змін.

Ми пропонуємо декілька порад з організації харчування малюка влітку.

Влітку на нашому столі — усіляка літня смакота: овочі, ягоди, фрукти, наші і заморські, свіжа і така корисна зелень… Кожний батько, прагнучи взапас завітамінізу-вати свою дитину, не жаліє грошей на ці радощі. Все б нічого, але дитячі лікарі хапаються за голову: саме захворювання органів шлунково-кишкового тракту в дітей стають домінуючими. І літо в цьому теж винне. Чому? Спробуємо розібратися.

Гастроентерологи стверджують, що настання літа — це вже проблема. Причин цьому чимало, і одна з них — при високих температурах холодильні установки не завжди справляються зі своїми завданнями. Але ж якість і свіжість продуктів має величезне значення в системі здорового харчування, особливо дитячого.

Строк придатності

Всякий продукт повинен зберігатися тільки певний строк. Наприклад , приготували салат — одразу з’їли. Влітку не допускається зберігання салатів у холодильнику навіть протягом декількох годин.

Перш, ніж придбати продукти в супермаркеті, обов’язково перевірте строк придатності. Пам’ятайте, що молочні продукти повинні зберігатися в холодильних установках — навіть йогурти зі строком в один місяць. До речі, найчастіші отруєння саме через продукти, куплені в магазинах. Тому, відкривши вдома йогурт, придивіться якщо сироватка відділилася від згустку, або продукт перетворився в грудкувату масу — краще його не їсти.

ФРУКТИ-МИТИ ОБОВ’ЯЗКОВО!

Усі знають, що продукти, уживані в їжу, повинні бути добре вимиті. Тільки чи всі так роблять? Багато городян влітку відпочивають на дачах, де все росте на кущах. Ну як отут устежиш за трирічним малям, що прямо тут може поласувати ягідкою? І все-таки, бажано не допускати такого, а дітям пояснити, що ягоди можна їсти тільки після того, як їх гарненько вимиють. Саме в таких ситуаціях і відбувається зараження не тільки інфекційними захворюваннями, але й глистами і іншими паразитами. При поливанні плодоносних рослин часто використовуються органічні добрива, та і в землі можуть бути і навіть обов’язково є яйця глистів, цисти лямблій.

Сьогодні навіть дитина знає, що якість води, що біжить із крану, дуже низька. Тому, помивши фрукти проточною водою, сполосніть їх кип’яченою. Крім того, ті продукти, що росли в теплицях, гельмінтологи радять якийсь час потримати у воді, ледве підкисленій оцтом, тому, що тепличні овочі та фрукти найчастіше піддаються обробці органічними речовинами.

Відправляючись у відпустку, і діти, і батьки попадають в умови, зовсім для них не звичні: інший клімат, інша їжа, інша вода… Якщо дитина маленька, фахівці радять частину їжі брати з собою. Це можуть бути сухі адаптовані суміші, каші для дитячого харчування — їх можна готувати в будь-яких умовах, досить залити окропом або молоком. Після року підійдуть м’ясні й рибні консерви, баночки із фруктовим і овочевим пюре, соки. В готелі вас виручить шведський стіл. А до вечері можна замовити кухарю щось таке, що підходить саме для дитячого організму.

Сьогодні навіть маленькі діти мають серйозні порушення органів травлення. Правда, частіше це функціональні відхилення, а не серйозні захворювання — порушення ферментативної активності органів або моторної функції. Однак, якщо вчасно не усунути причини подібних відхилень, може сформуватися органічна патологія.

Фрукти, які ми купуємо в магазинах і на ринках, повинні піддаватися обробці обов’язково. Деякі з них треба не тільки мити, але й зрізати шкірочку — гарні блискучі яблучка швидше за все були оброблені речовинами, що містять віск або парафін (саме тому вони жирнуваті на дотик).

По хорошій погоді чому б не погуляти всією родиною по місту: поспілкуватися, подихати свіжим повітрям, отримати порцію вітаміну D, а як здолає голод — зайти в кафе? Тільки от кафе варто вибирати таке, де є спеціальне дитяче меню. До складу його входять страви, спеціально адаптовані для дітей. Єдине, страви ці, швидше за все, будуть готуватися з не дуже корисними для здоров’я добавками, на олії, у якій безліч насичених жирних кислот.

От що вже дійсно не варто, так це віддавати перевагу системі фаст-фуда (швидкого харчування), — це різні смажені пиріжки, гарячі бутерброди, розчинні супи, смаженя, газовані напої, м’яке морозиво… М’ясо в подібних закладах готується на дуже гарячому маслі — але ж його тривале нагрівання сприяє утворенню в ньому токсичних речовин і канцерогенів, які провокують онкологічні захворювання. Будь-які страви, приготовлені у фритюрі, містять багато жиру й викликають різкий викид жовчі і ферментів, що може призвести до спазму кишкового тракту. Лимонади виготовляються з ароматизаторів, смакових есенцій, барвників і великої кількості стислого вуглекислого газу, що теж зовсім не корисно для дитячого організму.

Аот у ресторанах ви можете замовити кашу, домашні пельмені, тушковане м’ясо в горшчику, тільки попросіть кухаря не класти туди спецій. В італійському ресторані замовте парову рибу. Універсальні варіанти — варена картопля, пюре, рис, парові овочі. Можна навіть замовити для дитини страву, скомбіновану з декількох гарнірів.

В літку до моря

Відправляючись у відпустку, і діти, і батьки попадають в умови, зовсім для них не звичні: інший клімат, інша їжа, інша вода… Якщо дитина маленька, фахівці радять частину їжі брати з собою. Це можуть бути сухі адаптовані суміші, каші для дитячого харчування — їх можна готувати в будь-яких умовах, досить залити окропом або молоком. Після року підійдуть м’ясні й рибні консерви, баночки із фруктовим і овочевим пюре, соки. В готелі вас виручить шведський стіл. А до вечері можна замовити кухарю щось таке, що підходить саме для дитячого організму.Часто батьки дають своїм малятам свіжі соки. Педіатри радять батькам взагалі не давати дітям такі напої. Тому що яблучна, молочна та оцтова кислоти є серйозний подразник для підшлункової залози. Для того, щоб сік добре засвоювався дитячим організмом, його необхідно розводити водою пополам. До того ж питний режим дитини повинен складатися не з одного тільки соку, треба давати стільки, скільки дозволено в даному віці. Трирічний карапуз може випити лише 200 гр соку за день, півторарічний — 100 — 120 гр, а якщо малюку сім місяців — давайте 80 гр. А в нас як буває? Батьки зовсім не обмежують малюка — він може й літр випити. І часто підшлункова залоза дитини не справляється. Це проявляється в періодичних болях, здутті живота, нудоті, блювоті.

На відпочинку також не бажано експерементувати, пробуючи невідомі фрукти.

Статки багатьох родин дозволяють батькам потурати дитячим капризам і, особливо, харчовим пристрастям. Очі розбігаються від продуктового достатку в супермаркетах. Саме тому хвороби травлення називають хворобами цивілізації. Тому навіть гарного і смачного треба в міру. Адже продукти, які ми вживаємо, містять велику кількість консервантів і синтетичних добавок. Організм дитини часом не справляється з подібним навантаженням.

Сьогодні навіть маленькі діти мають серйозні порушення органів травлення. Правда, частіше це функціональні відхилення, а не серйозні захворювання — порушення ферментативної активності органів або моторної функції. Однак, якщо вчасно не усунути причини подібних відхилень, може сформуватися органічна патологія.На те ми і цивілізовані люди, щоб раціонально організовувати своє життя.

 

Вибір дитячого садка: враховуємо всі моменти

Вибір дитячого саду для своєї дітвори – відповідальна місія. Часто батьки ставляться до цього моменту навіть з деяким трепетом, адже в житті їхньої дитини настає новий період: вона дорослішає, стає більш самостійною, віддаляється від батьків. Хочеться передати дитину в надійні руки, в той дитсадок, де вона буде в безпеці, де їй дадуть необхідний догляд і турботу, туди, де дитина буде вчитися і розвиватися.
З огляду на такі високі вимоги до дитсадка, батькам доводиться нелегко в пошуках підходящого закладу, адже це вимагає чималих витрат часу і сил.

Починаємо пошуки дитсадка завчасно

Звичайно, за законом вас зобов’язані записати і прийняти в найближчий державний дитячий сад, за яким закріплений ваш будинок, але на практиці буває по-різному. Тому пошуки (як державного, так і приватного) дитячого садка починайте заздалегідь.
Коли ви вже вивчили основну інформацію «заочно» і визначилися і закладом, варто поїхати в дитячий сад, оглянути його територію: наскільки вона упорядкована, охайна, чи є якісь пристосування для ігор, пісок в пісочницях. Скрупульозно огляньте все: наскільки добре захищена територія, чи відсутні дірки в паркані, чи прибирається сміття? Адже саме у дворі буде гуляти ваша дитина, і важливо, чи буде вона тут в цілковитій безпеці. Також охайність території може багато розповісти про сам заклад, його керівництво.
Огляньте сад всередині. Знову ж таки, наскільки тут чисто і затишно? Порівняйте стан коридорів і груп з кабінетом завідувача, чи не занадто сильний контраст? Таке порівняння може стати дуже інформативним для вас.
Обов’язково поцікавтеся про наявність додаткових занять, гуртків: іноземна мова, хореографія, гімнастика… Також, з’ясуйте, з якого віку приймають дітей.

Знайомство з вихователем

Зустріньтеся з майбутнім вихователем вашої дитини. Спробуйте завести розмову про його підопічних, як вихователь відгукується про них, про їхніх батьків. На зустріч з вихователем можна прийти разом з дитиною – так ви зможете поспостерігати, чи шукає вихователь контакту з вашим малюком, як реагує дитина. Вихователь – це не просто людина, яка буде піклуватися про вашу дитину, навчати її і виховувати, він також передає дітям свою життєву позицію, адже для малюків він є великим авторитетом.

«Екскурсії» в дитсадок

Ще до запису в садок приходьте з дитиною погуляти поруч або на територію самого дитячого садка. Таким чином, ваша дитина вже почне адаптуватися до нових умов, нової території, а ви зможете поспостерігати, наскільки дітям комфортно і затишно тут, як відбувається спілкування вихователів з дітьми, наскільки ретельне спостереження і т.д.  

Навчальні ігри для хлопчиків та дівчат

Всі батьки хочуть, щоб їхні діти були розумні, кмітливі, уважні. І рано чи пізно постає питання про те, які методики, ігри найкраще використовувати для розвитку улюбленого малюка. Скажемо відразу, їх існує величезна безліч, є маса літератури на цю тему. І я не хочу змагатися з експертами в цій темі. Та все ж хотілося б трохи розповісти Вам про захоплюючі для дитини вправи на розвиток мислення, пам’яті, уяви, уваги, мови і самоконтролю, які ви можете виконувати разом з дитиною в будь-який зручний час у ігровій формі.

Розвиток мислення з іграми

Приклади вправ на розвиток різних видів мислення:

1. Розподіл на групи. Дорослий називає слова, які можна віднести до різних груп. Наприклад: «Акула, лев, кішка, щука, слон, карась», дитина повинна назвати окремо групу тварин, окремо групу риб.

2. Рішення логічних задач. Наприклад, такої: «Дві дівчинки, Катя і Оля, малюють. Одна малює будиночок, а інша – замок. Оля малює замок. Що малює Катя?». Це один з найпростіших варіантів, в подальшому завдання можуть ускладнюватися. Для прикладу можна виділяти час на онлайн ігри для дівчат, за цим посиланням ви знайдете цікаві та навчальні ігри.

3. Ігри в «Холодно – гаряче». Дорослий ховає предмет, дитина повинна задавати питання так, щоб скоротити територію пошуку.

4. Гра «Захований предмет». Дорослий ховає або загадує предмет. А дитина повинна вгадати його, за допомогою навідних запитань. Починаючи від більш загальних і переходячи до більш конкретних.

5. Гра «Хто ким був?». Приклади: кішка була кошеням, півень – курчам, можливий і зворотний варіант «Хто ким буде?».

6. Розгадування загадок. Важливо, щоб дитина не просто запропонувала свою відповідь, але і обґрунтувала її.

Важливо розвивати такі розумові процеси, як синтез інформації, порівняння, класифікація, узагальнення, аналіз. Ось кілька вправ, які можуть вам допомогти в цьому:

Для розвитку здатності до узагальнення. Дорослий називає кілька предметів, а дитина повинна назвати їх одним словом. Наприклад: «Роза, лілія, ромашка, що це?». Для розвитку здатності до класифікації можна пограти з дитиною в гру «Їстівне – неїстівне». Для розвитку здатності до аналізу підійде така вправа. Дорослий описує різні властивості предмета, але не називає його, дитина повинна зрозуміти, про який предмет ідеться, і назвати його. Для розвитку здатності до порівняння предметів або явищ, дитині пропонують назвати, чим схожі два предмети і чим відрізняються.

Розвиток пам’яті

Починати вправи найкраще з розвитку у дитини здатності представляти зоровий образ, відповідний конкретному слову. Дитині дається папір і олівці, дорослий називає слова, які дитина повинна намалювати. Починають з простих слів: «квітка», «будинок», «кішка», поступово ускладнюючи завдання, з переходом на менш конкретні образи, наприклад: «ароматна квітка», «грайлива кішка», «затишний будинок».
Після того, як дитина навчиться довільно викликати зорові образи, у відповідь на словесні поняття, рекомендується перейти до вправ на концентрацію уваги. Запропонуйте дитині для запам’ятовування картки з рядами предметів. Перший етап – запам’ятовування окремих рядів, другий – запам’ятовування всіх рядів одночасно. Розвиток асоціативної пам’яті. Дорослий дає дитині кілька слів, які спочатку потрібно об’єднати в групи, а потім придумати історію, яка б їх пов’язувала. Після освоєння цієї вправи можна перейти до складнішого завдання: спробувати асоціативно об’єднати слова, які ніяк не пов’язані між собою, так звані «нелогічні асоціації», наприклад «сонце», «машина», «жираф». Для запам’ятовування текстів підійде наступна методика: текст розбивається на складові частини, складається план тексту, акцентується увага дитини на основних моментах, потім розглядаються його деталі. Заключний етап: обговорення особистих вражень дитини від тексту і відповіді на питання. Кілька ігор на розвиток пам’яті допоможуть зробити ваші заняття з дітьми більш цікавими і ефективними, дивіться корисні онлайн ігри на www.games-girll.com.

Гра «Фотоапарат». Дитині пропонується кілька карток з картинками, кожну з яких вона може розглядати протягом 30 секунд ( «фотографувати»), а потім повинна буде намалювати («зробити фотографії»).

Гра «Опиши предмет». Можна грати удвох, проводячи гру у формі змагання. Вибирається добре знайомий предмет, потім по черзі потрібно називати якісь відмінні властивості предмета. Виграє той, хто останнім називає якусь властивість.

Гра «Маріонетка». Дорослий — «ляльковод» — веде дитину, у якої зав’язані очі, в повній тиші по нескладному маршруту, потім дитина повинна повторити маршрут, самостійно пройшовши його з відкритими очима.

Всі ці ігри і вправи будуть ефективні, якщо дитина має можливість повноцінно відпочивати, займатися посильними фізичними навантаженнями, часто бувати на свіжому повітрі, правильно харчуватися.

Пам’ятайте, що починати тренувати пам’ять дитини потрібно не в школі, а в дошкільні роки, тоді навчання буде приносити задоволення і результат.

Розвиток уваги

Ось кілька ігор, які дозволять вам розвивати увагу дитини.

Гра «Вгадай слово». Грають кілька людей, один гравець виходить (ведучий), інші загадують слово. Це має бути іменник, наприклад слово «будинок», ведучий повинен його вгадати, за допомогою підказок, причому підказувати йому можуть тільки три людини, та й то не прямо, а опосередковано. Для того щоб вгадати першу букву, в нашому випадку – це буква «б», ті, хто підказує, називають кожен по слову, в якому є буква «б». Наприклад, один говорить «бабуся», другий «булка», а третій «корабель» — трохи зусиль, і перша буква вгадана. Потім переходять до наступної букви і так далі, поки не буде вгадано все слово.

Гра «Виключення». Дорослий називатиме, припустимо, рослини, дитина повинна уважно слухати, і як тільки серед рослин буде названо тварину, вона має підстрибнути.

Гра «Що змінилося?». Для гри необхідно 5-6 дітей. Вибирають одну дитину, вона «водить». Ведучий протягом 1 хвилини розглядає дітей, потім відвертається або виходить з кімнати. Хтось із дітей змінює щось в одязі, а ведучий повинен зрозуміти, що змінилося.

Гра «Цифри-фігури». Ця гра на вчить виконувати одночасно кілька справ. Дорослий називає кілька цифр (3-4) і при цьому показує картинки з геометричними фігурами. Дитина повинна запам’ятати і назвати і цифри, і фігури.

Щоб поліпшити концентрацію уваги можна виконувати різні завдання за наведеним зразком. Наприклад, домалювати візерунок. Початок візерунка дано як зразок, а всі компоненти візерунка повинні повторюватися.

Вправа на обсяг уваги. Дорослий дає дитині завдання малювати трикутники, а сам, коли дитина малює, плескає в долоні. Дитина повинна намалювати якомога більше трикутників і назвати кількість ударів. Добре розвивають увагу картинки, на яких потрібно знайти певну кількість відмінностей.

Кілька порад батькам: 

— Під час занять, то не будьте відстороненим глядачем, беріть активну участь в іграх, демонструйте свої емоції;

— Коли даєте інструкцію дитині, подбайте про те, щоб вона була конкретною, зрозумілою і послідовною;

— Завдання повинні підбиратися так, щоб дитині було цікаво, тобто вони повинні трохи перевершувати вміння дитини на даний момент;

— Не дорікайте дитину за неуважність і не порівнюйте її з іншими дітьми, а просто допоможіть їй розвинути власну увагу… і її успіхи вас здивують!

 

Чи варто відвідувати центр дитячого розвитку?

Сьогодні діти, йдучи до школи, вже повинні вміти писати, читати, а в деяких випадках ще й знати основи рахунку і англійської мови. Прагнучи все встигнути і виховати юного вундеркінда, багато молодих батьків вже з півтора-двох років починають активно відвідувати різноманітні секції, гуртки і дитячі центри раннього розвитку. Чи варто воно того і чи дійсно так потрібно навантажувати дитину з ранніх років? – Давайте обговоримо.

Серед усього розмаїття шкіл і центрів раннього розвитку можна без зусиль знайти місце, де ви і ваша дитина почуватиметься відмінно. Інше питання в педагогічному і психологічному підході, але тут вже вибирати вам, що більше подобається – щоб вашому чаду допомогли розкрити певні таланти або просто різнобічний розвиток всіх навичок.

Центри розвитку дитини міста Вінниці:

Дошколярик

Телевізія

Дивосвіт

Веселка

Смайл

та багато інших…

Там в теплій дружній атмосфері ваш малюк навчиться малювати, побіжно розмовляти на декількох мовах, розбиратися в музиці і багато іншого. Та все ж, наскільки все це потрібно сучасній дитині?
Знаю, ми росли в інший час, і наше дитинство було яскравим, цікавим, наповненим іграми з однолітками у дворі і лише у вихідні з ранку диснеївськими мультиками. Дитинство наших батьків і зовсім було позбавлена необхідності з раннього віку вчити іноземні мови та інше. Це і є основною причиною, чому багато батьків ставляться настільки скептично до центрів раннього розвитку. Проте вони дійсно можуть бути дуже корисні. Як підтвердження, можете запитати будь-яку молоду маму – чи пошкодували вони хоч раз, що вирішили-таки відвідувати такого роду заняття? Відповідь буде однозначною – звичайно, ні. І знаєте чому?

Будь-які заняття в групі однолітків, будь то садок, спортивна секція або заняття в центрі, допомагають дитині простіше справлятися з соціальною адаптацією. Так, починаючи відвідувати центр раннього розвитку з 1,5-2 років, до моменту навіть походу в садок ваша дитина вже буде простіше адаптуватися до нових незнайомих місць.
З іншого боку, як зазначають самі матусі, творчі заняття з пластиліном, фарбами, глиною, горохом, квасолею та іншими предметами в домашніх умовах іншим разом можуть вас вивести з себе, особливо якщо дитина випадково заляпає стіну, упустить шматочок пластиліну на килим або розсипе горох по всій підлозі. Тому іноді мимоволі доводиться обмежувати дитину в інструментах для творчості. Але ж такі заняття регулярно проводяться і в дитячому центрі, де дитина може вдосталь награтися, помалювати і спробувати створити щось, при цьому ані вам, ані вашому малюку не доведеться переживати, якщо раптом він випадково перекине щось.
Ще один факт на користь відвідування дитячого центру – це розширення власного погляду. Коли ви цілими днями в чотирьох стінах перебуваєте разом зі своєю дитиною, ви можете багато чого не помічати. Відвідуючи подібні місця, у вас з’являється чудова можливість поглянути на взаємини мами і дитини зі сторони, і напевно в інших ви помітите чимало неприємних моментів, якими, можливо, і самі іноді грішите. Це відмінний спосіб переглянути власні методи виховання і зробити ваші взаємини з крихіткою більш гармонійними.
Важливу роль відіграє тут і психологічний фактор для самих матусь, адже давайте зізнаємося собі чесно – сидячи в декреті, соціалізація потрібна вам не менше, ніж вашому малюкові. З цієї причини багато хто прагне якомога раніше вийти з декрету і повернутися в улюблений робочий колектив, де можна обговорити будь-які новини і де неодмінно оцінять нову сукню. А відвідуючи заняття в дитячому центрі, ви також отримуєте можливість поговорити з такими ж матусями, як і ви, обговорити проблеми та обмінятися досвідом.
І це ми ще навіть не обговорили питання про те, скільки користі для всебічного і цілісного розвитку малюка можуть принести такі заняття. Якщо ви все ще замислюєтеся – а чи варто воно того? Звичайно, варто! До того ж, дуже скоро ви побачите самі, що цих 2-3 разів на тиждень по годині, проведених в центрі, ваша дитина завжди чекатиме з нетерпінням.

Навіщо вчити англійську дітям

У наш час без знань хоча б англійської мови розраховувати на хорошу роботу або успіх навряд чи варто. Саме тому питання про те, чи потрібно вчити дитині англійську мову, коли краще почати, і як це правильно робити, турбує багатьох батьків. Відповіді на всі ці запитання ви знайдете в цій статті.

Отже, чи потрібна дітям іноземна мова? Звичайно, потрібна, якщо ви хочете, щоб ваш малюк в майбутньому міг отримати престижну роботу. При цьому організувати навчання можна як самостійно вдома, якщо ви самі досить добре володієте англійською мовою, або пошукати спеціальну школу, де вашого малюка чекає маса нових цікавих відкриттів, заняття в ігровій формі і море захоплюючих програм.

З питанням, навіщо потрібно знання іноземної мови, все більш-менш зрозуміло, але тут у багатьох молодих батьків виникає інше – навіщо позбавляти дитину дитинства і навантажувати додатковими курсами, якщо іноземна мова їй знадобиться здебільшого лише в дорослому житті? Чому починати вивчення англійської мови краще з дитинства? На це є цілий ряд причин:

— По-перше, в ранньому віці у дітей активно збільшується обсяг мозку, завдяки чому все нове легко і швидко запам’ятовується на все життя, і краще, щоб ваша дитина запам’ятала корисні фрази і висловлювання іноземною мовою, ніж порожню інформацію з телебачення чи інтернету;

— По-друге, дітей куди простіше мотивувати, їм і так все навколо цікаво, і якщо підібрати цікаві курси, то ваша дитина буде сама з нетерпінням чекати чергового заняття;

— По-третє, вчити будь-які іноземні мови простіше в дитинстві – діти не аналізують структуру мови, вони позбавлені комплексів і страхів з приводу того, що щось може не вийти, вони просто як губки вбирають все, що притягує їхню увагу на емоційному рівні.

Також, психологами, які проводили дослідження в питанні про те, чи варто дітям з раннього віку вивчати іноземну мову, і як це впливає на розвиток дитини, вдалося з’ясувати, що:

— Діти, які вивчають дві мови, краще здатні контролювати і стежити за ходом думок;

— Двомовні діти здатні приймати більш зважені рішення;

— Діти, які вивчають дві мови, більш товариські і соціально адаптовані.

До того ж, люди, які знають дві і більше мов, рідше страждають недоумством, вони більш інтелектуально розвинені, цілеспрямовані, легше добиваються своїх цілей, і на додаток до всього рідше страждають від депресії.

Бажаєте своїй дитині щасливого майбутнього? Тоді починайте вчити англійську разом з малюком вже зараз, і завтра він вам скаже величезне «спасибі»!

 

 

Де ми знаходимось
Календар
Декабрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031